Karavan a jeho přestavba

Auto už bylo pro naší početnou skupinku malé a v podstatě od prvního delšího putování jsme v hlavě měli nápad, jak si cesty zpříjemnit. Na větší auto by nám chyběly finance, ale takový staroušek karavan se zdál být dosažitelný. A tak k nám do rodiny přibyl Skip :-).

Neměl to být  ale jen tak obyčejný karavan, nýbrž útočiště, pracovna, pelech, snídaňový bufet… všechno, co jsme chtěli vměstnané do budky na kolech. Proto jsme se rozhodli pro menší úpravy tak, aby se nám i psím parťákům na cestách bydlelo co možná nejlépe.

Prvním krokem tedy bylo přestavět postel. Chtěli jsme pevné lůžko s pořádnými matracemi a prostorem pod postelí, kde můžou odpočívat psi. Celou spací plochu jsme proto zvedli a místo původních plných desek, které po rozložení sedaček tvořily plochu pro matrace, jsme naskládali prkna. Pod postelí jsme vybudovali dva kotce a úplně vzadu za kotci nechali prostor pro předstan ke karavanu.

 Já moc nemám ráda zelenou barvu a taky jsem chtěla, ať je nám se Skipem dobře a cítíme se jako doma, takže jsem se rozhodla pro estetické úpravy. Koupili jsme bílý matný balakryl a pustila jsem se do práce. Zatím jsem na druhé vrstvě a už teď vím, že se ještě minimálně jednou bude přetírat, protože pořád lehce prosvítá původní zelená barva dvířek. Kromě nátěru skříněk jsem sjela i strop a zdi kolem postele. Vynechala jsem jen ta místa, kde mám v plánu lepit tapetu.

Tak jsme zase o kousek blíž. Natírám hlava nehlava a doufám, že vrstva XYZ už bude tou poslední :-). Minimálně na jedné půlce. Pokojíky pro pejsy už taky máme téměř hotové, stačí uložit pelíšky a namontovat dvířka.

Kromě toho, že už jsme v podstatě dokončili lůžkovou úpravu a místo pro odpočinek pejsků, podařilo se nám zlikvidovat chemickou toaletu a sprchový kout. Proč? Protože jsme tyhle vymoženosti v karavanu nechtěli. Vytvořili jsme si tak dost místa na to, abychom s sebou mohli na cesty brát koloběžky. Ale tahle část úprav je ještě před námi. Teď jsem se pustila do tapetování spacího koutku.