Líbánkový roadtrip 2018

V červnu 2018 jsme vyrazili na 14 dní na roadtrip v rámci svatební cesty spolu s našimi chlupatými parťáky. Celkem jsme ujeli něco kolem 3500 km (mapa). Jedna oktávka, 4 psi, dvě klece, velký stan z Decathlonu, pytel granulí, spousta jídla, oblečení… Doteď nechápu, jak jsme se tam poskládali. Ale pro dobré lidi (a psy) se nějaké to místo najde vždycky :-).

Měli jsme v plánu se nejvíce zdržet v Rakousku a Francii, ale na skok jsme chtěli i do Německa a zpátky domů pak přes Itálii. Původního plánu jsme se drželi celkem statečně, ale i přesto jsme některá místa museli vypustit (Verdon, Verona), protože nás tlačil čas a nechtěli jsme strávit více času na cestě než venku na výletech.


Rakousko

Rakousko patří mezi naše oblíbence, takže jsme si vyčlenili velkou část dovolené právě pro tuhle destinaci. Spali jsme v kempech i nadivoko na bočních cestičkách. Viděli jsme jezera, plazili se na vrcholky, proběhla koupačka v Salze. Ideální země pro dovolenou se psem. Pokud se chcete dozvědět víc o každém z míst, které jsme v Rakousku navštívili, proklikněte se přes obrázek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Německo

V Německu jsme byli jen na skok. Bohužel nemáme žádné pohádkové fotky od jendoho z nejvíce focených zámků – Neuschwanstein, protože jsme dorazili za deště a hned po dešti už zase bylo šero :-).


 Francie

Francie mi z celého roadtripu vzala dech na nejdelší dobu. Vůbec, ale vůbec se mi nechtělo z Alp pokračovat k Azurovému pobřeží. V podstatě jsem každý den začínala a končila s pusou dokořán, protože takovou přírodu a hory jsem opravdu ještě neviděla. Putování se psy bylo příjemné a kem v La Grave byl pro nás perfektním zázemím pro všechny výlety do okolí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Itálie

Itálií jsme naše cestování končili. Původně jsem myslela, že zůstaneme alespoň na noc nebo dvě u Lago di Garda, že se podívám do Verony, kterou jsem měla zapsanou v itineráři, ale bohužel nás tlačil čas, takže jsme toho z našich původních plánů dost nestihli.