Hallstatt

Přemýšlím, co napsat o Hallstatt. Když jsem plánovala naši svatební cestu (ano, tohle dobrodůžo jsme podnikli hned po vystavení nových dokladů po svatbě), všude se na toto město pěly ódy. Místo je to moc pěkné, ale na můj vkus až příliš profláknuté, všude spousta lidí a neskutečné ceny. Celkově by nás jedna noc tady stála 45 eur, což nám přišlo přes čáru, a nakonec jsme tedy upravili plán cesty a rozhodli se tady nepřespávat.

Objeli jsme půlku městečka a zaparkovali na neplaceném parkovišti, odkud jsme se vydali směrem k zámku. Podle mapy cesta k zámku ukazovala asi 7 km, ačkoli pro nás tento výlet skončil tak, že jsme došli k brance od zahrad, ale byla zavřená. Nezkoumali jsme, jestli se k zámku nedá dostat ještě jinudy, protože bylo celkem pozdě a my jsme měli v plánu pokračovat do Stroblu. I tak to byl povedený výlet, protože narozdíl od centra města byla tato strana jezera celkem vylidněná. Na začátku jsme potkali dva pejskaře, pár cyklistů a jinak většinu času šli sami. Většina trasy vedle těsně podél jezera, byla lemována skalami a stromy. Procházeli jsme úzkými uličkami, které vypadaly jako vchod do soukromých zahrad, ale drželi jsme se pořád turistické značky. Závěr výletu nám zpříjemnila kočka, které očividně postrádala pud sebezáchovy a ve všech psech vzbudila novou vlnu energie :-).

Do kempu ve Stroblu nám chybělo ještě asi 25 km, tak jsme se rozhodli přespat pod širákem u cesty. Psi zůstali na noc zase v autě a my se uložili vedle. Bylo docela těžké usnout, protože řeka hučela tak mocně, že jsme se přes ni téměř neslyšeli.