Tragöß – Oberort a Grüner See

Něco kolem poledne jsme vyrazili směr Tragöß – Oberort. Měli jsme před sebou necelých 500 km (za sebou rodinnou oslavu). Čekalo nás velké dobrodružství, ale i kvůli psům bylo třeba dobu pobytu v autě rozdělit na menší části. Ale od toho to byl roadtrip, žejo :).

Zaparkovali jsme na jiném parkovišti, než které bylo původně v plánu. Chtěli 4 eura za den a my jsme byli po cestě rozlámaní, takže se nám už nechtělo hledat. A vtipná příhoda hned ze startu? Sotva jsme vylezli z auta, začal Dex divně třepat hlavou. Sáhla jsem mu na ucho a začal pištět. Takže ano, první den naší dovolené, dva týdny před námi a on si přivezl zánět v uchu. Takže během naší obhlídky nádherných jezer Grüner See a Kreuzteich jsem si v hlavě představovala, jak sháníme veterináře a přesvědčovala se, že budou na klinice mluvit anglicky.

Nakonec jsme si střihli procházku něco kolem 5 km, vyfotili spoustu fotek, kochali se, napojili psy i sebe a pokračovali do Palfau, kde jsme měli vyhlídnutý kemp. Začalo pršet, nevypadalo to moc přívětivě a my jsme se ještě potmě motali na cestách. Nakonec jsme usoudili, že se nám nechce platit za přespání na pár hodin, a rozhodli se strávit první noc pěkně pod širákem.

Abych byla přesná, pod širákem jsme spali jen my. Připravit našeho kombíka na cestu byla výzva už sama o sobě (2 velké klece, 4 psi, pytel granulí, velký stan, spacáky, jídlo, oblečení…), nechtěli jsme nabourat úspěšné tetrisové rozložení. Vyndali jsme to nejnutnější, na plynovém vařiči si udělali večeři, nakrmili psy, a protože počasí vypadalo všelijak, natáhli jsme si přes sebe pro jistotu plachtu. Na nebi bylo milion hvězd, takže krásnější zahájení dovolené snad ani nemohlo být (až na to nemocné ucho, že).

Ráno jsme zjistili, že nejenže vedle nás pod srázem skutečně protéká řeka, ale je to naprosto nádherné místo. V noci to nebylo tolik vidět :-). Sbalili jsme fidlátka a šli vyvenčit. Možná bychom trajdali podstatně déle, ale z lesíka nás vyhnali těžaři. Možná to nebyli těžaři, ale měli tam auta, všude bylo dřevo a vyběhla na nás zrzavá psice. Tak jsme to otočili a vyrazili autem směrem Palfau do Rafting Campu.