Výstup na Hocheck (1037m)

Protože jsme první den na Hocheck nedošli a opravdu jsme se tam chtěli podívat, nemohla naše další trasa vést jinam. Naplánovali jsme si okružní výlet a tato trasa se nakonec ukázala jako úplně nejlepší varianta. Celý okruh měl kolem 14km při převýšení kolem 900m a téměř celá trasa nabízela nádherné výhledy.

Naše první výprava na tento vrchol vedla lesem a čas od času se naskytl pěkný výhled do okolí. Stoupání bylo celkem nepříjemné, potvrdilo se mi, že na kondičce je třeba zapracovat. Tato trasa byla oproti tomu daleko příjemnější. Stínu bylo dostatek, poskytovala spoustu nádherných výhledů, v některých místech dokonce 360 stupňů.

Člověk se točil po vlastní ose a viděl kopec vedle kopce. Na vrcholku hory Hocheck (1037m) stojí dřevěná rozhledna, na kterou určitě stojí za to vyšlapat, protože výhledy do okolí jsou překrásné. Pro lenochy je u chaty parkoviště, takže předpokládám, že většina turistů, která se pod rozhlednou opalovala na lehátkách (fakt!) se nahoru nedostala po svých.

Cesta dolů vedla místy po hřebeni, byla lemována skalnatými výběžky, částečně zastíněná stromy, rozmanitá, členitá, poměrně náročná na kolena. 

Údolí, do kterého jsme sestoupali, bylo kouzelné a je škoda, že fotka tu atmosféru nedokáže věrohodně zachytit. Celkem jsme našlapali něco kolem 14 km s převýšením 976m. Určitě je třeba s sebou vzít dostatek vody, protože cestou jsme nepotkali ani potůček nebo jakoukoli možnost se osvěžit z přírodních zdrojů. 

Celá trasa zde: https://en.mapy.cz/s/3rlfF.