Velikonoční Kaumberg

Přemýšleli jsme, kde bychom poprvé mohli vyzkoušet vyjet s karavanem. Původní plán otestovat náš domek na kolech někde poblíž pro případ jakékoli závady vzal za své a rozhodli jsme se vyrazit do Rakouska, které patří mezi naše oblíbené destinace. Jednak proto, že je relativně blízko, ale především této zemi hraje do karet to, že se nám tam zkrátka líbí. Tentokrát nás maličko tlačil čas, takže jsme si naplánovali výlet kousek za Vídeň do dolnorakouského městečka Kaumberg.

Věděli jsme, že první výjezd budeme potřebovat parkovat v kempu, protože ještě nemáme vyřešenou nezávislou elektřinu a tentokrát z důvodu školních povinností prostě byla třeba. Před nedávnem jsme si objednali slevovou ASCI kartu a vybrali si kemp Campsite Paradise Garden v Kaumbergu, který je od našeho domova vzdálený asi 360km.

Za jednu noc jsme zaplatili 20 euro ve složení 2 dospělí, 4 psi, auto a karavan. Sprcha je v ceně a pokud si chcete umýt nádobí, tak studená voda je gratis, za teplou si můžete zaplatit. Stejně tak si za poplatek můžete vyprat.

Na kempu byla nejgeniálnější jedna věc – jeho poloha. Za celý pobyt jsme na žádný z výletů nemuseli nikam dojíždět autem. Prostě jsme si sbalili vodu, svačinu a šli. Jediné využití auta jako přibližovadla bylo až v den odjezdu, kdy jsme popojeli ke zřícenině a nechali auto s karavanem na parkovišti. A kam tedy v okolí městečka Kaumberg vyrazit? Samozřejmě se toho dá stihnout daleko více, takže tohle je soupis čistě toho, co jsme zvládli za dobu pobytu prošlápnout my sami.

První den jsme dorazili celkem pozdě odpoledne. Zaparkovali jsme karavan, vybalili nejnutnější věci a šli prozkoumat nejbližší okolí. Vybrala jsem cestu po turistické značce směrem na horu Hocheck (1037m). Nekoukala jsem se na vrstevnice, ani nijak extra neplánovala. Prostě jsme se sbalili a šli, protože po tolika hodinách na cestě jsme se zkrátka potřebovali protáhnout.

Část trasy vedla po asfaltu, míjeli jsme rybník, kolem kterého se motala spousta rybářů a lidí, kteří si na parkovišti vybalili židličky a grilovali. Když jsme odbočili do lesa, byli jsme celý zbytek trasy schovaní pod stromy a šlapali vzhůru. Tu a tam se odkryl pěkný výhled do okolí a v rámci zahájení našeho velikonočního výletu jsme byli spokojeni.

Asi 50 min, které nám zbývaly do výstupu na vrcholek, jsme se otočili a šli zpátky do kempu. Jednak jsme šli naslepo, takže nás zbrzdilo stoupání, které celou procházku poměrně protáhlo, ale neměli jsme s sebou ani čelovky a nechtěli jsme být v lese překvapeni tmou bez výbavy. Takže z toho nakonec vznikla procházka na 2,5 hodiny.

Podle mapy jsme na asi 3,5km trasy směrem nahoru nastoupali něco kolem 400 výškových metrů, ale pocitově jsem se cítila jako po výstupu na dvoutisícovku :-). Možná to bylo ztuhlýma nohama po cestě, kdo ví.

Celá trasa zde: https://en.mapy.cz/s/3rmEP.