Graun a slavná kostelní věž na Reschensee

Když cestujeme se psy, není moc prostor na takové to klasické toulání se po památkách. Nějak moc nám to nevadí, rádi omrkneme dle možností  alespoň zvenčí, ale vždycky je fajn si dát i nějaké to vzdělávací okénko. Reschensee (italsky Lago di Resia) je uměle vybudované jezero v západní části Jižního Tyrolska, asi 3 km od Reschenského průsmyku. V podstatě na hranici Rakouska a Švýcarska. Jezero se proslavilo díky věži, která vyčnívá z potopeného kostela ze 14. století. 

Největší problém pro nás byl najít místo k parkování. Osobní auto nebo i dodávka bez problémů, protože cestou jsme míjeli spoustu parkovišť. My jsme ale s karavanem byli moc dlouzí, takže jsme se chvilku motali. Nakonec jsme si našli fleka i pro tu naši soupravu a vyrazili cestičkou směrem k jezeru.

Protože počasí vypadalo dost nejistě, nechtěli jsme to přetáhnout a pak moknout. Zbaběle jsme si tak střihli jen kilometr tam a zpět https://en.mapy.cz/s/lofacukegu. Místo je to moc pěkné, ale za nás opravdu stačilo jen zaskočit cestou k jinému cíli. Jezero by se dalo různě prokroužit, ale i pouhé omkrnutí kostela bylo fajn.